четвер, 9 січня 2014 р.

Звідки беруться завищені ціни на медикаменти

pentagon.in.ua
Маніпуляція інформацією гідна подиву. Спершу МОЗ України у державному реєстрі роздуває ціни на медикаменти, потім купує дорогі ліки, але трохи дешевші, ніж це записано в держреєстрі, і далі видає це як економію. Такими ж схемами користувалася радянська влада. Як на мене, це просте розкрадання.

Докладніше.
Міністерство охорони здоров’я України похвалилось економією коштів при закупівлі протитуберкульозних та антивірусних ліків. Натомість, зазначені медикаменти коштують в рази дешевше, і МОЗ жодним чином не економить.

«За нашими даними, згідно з цінами на антивірусні препарати в Україні, МОЗ цього року переплатив понад 18 млн грн. Тобто вони дорожче купили ці препарати, аніж інші організації», – наголосив голова UCAB Дмитро Шерембей.

"Міністерство могло б купувати ліки набагато дешевше і набагато більше, однак фіктивно занижує показники. У державному реєстрі цін України ціни на ліки свідомо завищені, аби будь-яке зниження на 15-20% продемонструвати як досягнення МОЗ. Формально це вважається зниженням, фактично – це шахрайство, оскільки насправді ліки дешевші навіть не на 15-20%, а на усі 50%. У них є завдання приховувати корупцію і будь-яке зниження цін на 2 гривні демонструвати, мовляв ми боремося з корупцією", – зазначив представник UCAB.

Додам від себе. Є такий антивірусний препарат «Оцилококцинум». Так у жовтні він в одній аптеці в рівному коштував за 70 грн, а в іншій за 20, потім ціна в другій аптеці поступово зростала, аж поки не досягла тих 70 грн. Таке враження, що ціни висмоктуються з пальця. А з чийого?

Джерело: Іpress.ua 


Немає коментарів:

Дописати коментар