неділя, 22 червня 2014 р.

Список головних "гріхів" літа

Літо має свої смаки і, на жаль, деякі з них можуть стати причиною додаткових кілограмів. Що губить нашу фігуру, чого слід уникати, а що їсти в розумних кількостях?

Збиті вершки, глазур та солодкі начинки
Морозиво та віденські вафлі є невід’ємною частиною свята? Але більш здорові солодощі, ті ж сезонні фрукти, дозволять вам не відхилятися від дієти.
Кулька морозива без добавок коштує нам від 30 до 60 ккал, або стільки ж, як яблуко. А в чому ж проблема? Проблема в додатках. До «чорного» списку слід внести збиті вершки, начинки, подрібенні печиво і цукерки, якими посипають морозиво, глазур. Наприклад, три кульки морозива дадуть близько 150 калорій, ці ж кульки в компанії зі збитими вершками, глазур’ю та начинкою – це вже 500 ккал. Те ж саме із віденськими вафлями, які зі збитими вершками і фруктами потягнуть на 330 ккал. У ролі добавок найкращі просто свіжі або сушені фрукти.

Картопля фрі
Порція картоплі фрі вагою в 100 г містить десь 330 калорій, майже як півкілограма відварної картоплі. Сама картопля є здоровою їжею, багата крохмалем та рослинним білком. Вона забезпечує організм мінералами для підтримки м’язів,  а калій знижує тиск, магній діє заспокійливо. У ній також дуже багато вітаміну С. Але смаження у фритюрі призводить до випаровування майже всіх корисних речовин. І в результаті картопля збагачується шкідливими для здоров’я насиченими жирними кислотами, у тому числі небезпечними транс-жирами, які підвищують рівень «поганого» холестерину і засмічують серцево-судинну систему. Атеросклероз і серцеві напади забезпечені.

Жирне м'ясо та ковбаски на грилі

пʼятниця, 20 червня 2014 р.

Причини сметрності українців (інфографіка)

Ця інфографіка зображає причини смертності українців. Дані ще довоєнні, так би мовити, тому відсоток травматизму в оновленнях, коли вони з’являться, буде інший. Але на це ми безпосередньо вплинути не можемо, на жаль, але можемо попередити деякі хвороби. Як бачимо в лідерах ішемічна хвороба серця.
"Людина смертна, інколи несподівано смертна". Я ці слова лікаря та письменника Булгакова згадую як мотивацію, коли я не хочу йти на пробіжку. Допомагає.


Джерело: Vu.ua

понеділок, 16 червня 2014 р.

Під час Чемпіонату світу з футболу остерігайтеся закусок

Дієтологи нагадують, що заїдання футбольного матчу закусками може вплинути на нашу вагу та здоров’я.
Серед спонсорів та партнерів Мундіалю завжди є продовольчі компанії, як от Coca-Cola, McDonalds і Budweiser, які, можливо, і мають глибокі кишені, але навряд чи спонсорують чемпіонат з альтруїстичних міркувань.

Використання великих заходів для продажу товарів — ідея не нова. Ви вже могли помітити спеціальні пропозиції в місцевому супермаркеті, присвячені Чемпіонату світу з футболу. Це може бути пиво, піца, чіпси. Так закріплюється стереотип, що тільки нездорові хлопці дивляться футбол. Якщо ви не вірите, що це стереотип, то скажіть, чи можете собі уявити спеціальну пропозицію із падіннями цін на рожеве вино? Або пропозицію купити шість пачок знежиреного фруктового йогурту у розіграші квитків на футбольні ігри? Отже, це стереотип.

Читайте більше про вино в статті "Стати стрункими та здоровими, як французи".

Майте на увазі, що одна банка пива містить 150 калорій, а чіпси близько 180 калорій та 3 г насичених жирів в упаковці. Середня піца поставляє в організм більше 2000 калорій та 38 г насичених жирів (денна норма яких для чоловіків — 30 г на день, а для жінок — 20). Звичайно, це все легко з’їдається перед телевізором, але приносить мало поживної цінності, лише калорії.


Здається дуже малоймовірним, що футболісти світового класу будуть їсти їжу, яку в нас асоціюють із великими спортивними іграми. Наші спортивні кумири вживають білок і свіжі овочі разом з корисними жирами та складними вуглеводами. Вони п’ють не пиво, а воду та соки, і можливо, ще протеїнові коктейлі.

Читайте також статтю "Кардіотренування" (з відео).

За матеріалами Telegraph.co.uk

неділя, 15 червня 2014 р.

Хочете вберегти своїх дітей від наркотиків та алкоголю? Не будьте занадто суворі: діти владних батьків швидше сходять з рейок

Багато батьків вважають, що бути суворими зі своїми дітьми — це найкращий спосіб уберегти їх від небезпечних спокус. Але нові дослідження показують, що ця теорія може бути помилковою.

За результатами досліджень, строгі батьки, які не демонструють дітям свою прихильність, можуть спровокувати в дітей проблеми з наркотиками та алкоголем. Проте діти батьків, які надмірно оточують їх любов’ю, також частіше курять марихуану, сигарети або випивають.

Найменша вірогідність, що діти будуть вживати наркотики, у батьків, які встановили розумні та чіткі правила та не є владними.

У дослідженні, опублікованому в журналі Drug and Alcohol Dependence, взяли участь майже 8 тис молодих людей від 11 до 19 років, за якими учені виявили чотири стилі виховання.

Авторитетна модель. У родині діють чіткі правила і практикується ласкаві та гнучкі розмови з дітьми про відповідальність. У разі провини батьки радше вибачать дитину, ніж покарають. Батьки вислуховують дітей та висловлюють їм свої вимоги.

Авторитарна модель. Збігається з авторитетною моделлю у вимозі контролю, але відрізняється від попередньої тим, що батьки показують меншу прихильність до дітей. Метод "кнута і пряника". У дітей нема можливості проявляти ініціативу.

Поблажлива модель. У сім’ї низький рівень контролю. Тактика невтручання, батьки не приймають участі в становленні особистості.

Дуже емоційна модель. Емоції переважають, батьки занадто опікуються дитиною.


За результатами дослідження, поблажлива та авторитетна моделі працюють найкраще для запобігання зловживанню психотропними речовинами, а також гальмують погану поведінку. 


Читайте також:
"Сім на день": правила вживання овочів та фруктів

Трав’яні чаї від поширених хвороб

Коли найкращез’їдати сніданок, обід і вечерю

Як скласти свій список10 життєво важливих продуктів






За матеріалами Dailymail.

середа, 11 червня 2014 р.

Жиромістка дієта рятує від нападів епілепсії

Здорове харчування із великою кількістю овочів — це дуже добре для здоров’я, але, як виявилося, не для всіх. Жиромістка дієта врятувала життя хлопчика від нападів епілепсії.

Цей хлопчик мав до 300 нападів на день, але все змінилося із вживанням великої кількості жирів. Шостиричній Чарлі Сміт з Епсома, графство Суррей, Велика Британія, втрачав свідомість під час кожного нападу хвороби. Він вживав купу ліків, щоб контролювати напади, але ліки викликали сонливість та майже не діяли.

Коли невропатолог запропонував сім’ї радикально змінити дієту дитини, вони не мали іншого вибору, як погодитися.

Протягом трьох тижнів Чарлі їв їжу з високим вмістом жирів та низьким вмістом вуглеводів та його напади припинилися зовсім. Його батькам вдалося відучити дитину від ліків зовсім.

Багата на жири дієта працює за рахунок зміни палива для організму. Організму доводиться спалювати жири, а не глюкозу з вуглеводів. Це зменшує судоми, хоч досі залишається таємницею, як це достеменно це працює.

Якщо раніше Чарлі не міг нормально поїсти, то тепер з’їдає зі своєї тарілки все, та дуже любить масло, жирний сир та вершки.

Що таке багатий на жири раціон

пʼятниця, 6 червня 2014 р.

Як кожен може допомогти пораненим на Луганщині та Донеччині

ugyalta.com
Хочете активно допомагати, а не пасивно слухати новини та витрачати час на переживання? Приєднуйтесь до медичної ініціативи. Допомогти пораненим може кожен із нас. Є кілька ініціатив та фондів, які шукають інформацію про потреби лікарень, щоб їм передати необхідні ліки та медичні матеріали. Але є проблема — їм не так просто дізнатися про ці потреби: обмаль часу, важко зв’язатися тощо. Проте зібрати для них інформацію може кожен із нас, хто мешкає в східних регіонах або має якихось знайомих на цих територіях. Кожен, хто хоче врятувати хоч одне життя. Як? Це дуже просто.

Передусім слід позбутись упереджень. Деякі активісти говорять: «А для чого мені допомагати збирати інформацію про потреби лікарень, якщо в лікарнях будуть лікувати сепаратистів, які вбивають наших військових і викрадають людей?». По-перше, до міських лікарень потрапляють усі — і сепаратисти, і військові, і мирні мешканці. Також існують військові госпіталі, але не завжди є час та можливість доставити туди пораненого військового, тому він може потрапити до будь-якої лікарні. По-друге, під час подій на Майдані в міських лікарнях надавали допомогу і беркутівцям, і майданівцям. Це — українські цінності. По-третє, допомагати всім — це нормальна гуманітарна європейська практика, яка спирається на європейські декларації та документи, а також на засади Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. А кожен лікар дає клятву Гіпократа, яка зобов’язує його допомагати всім, хто того потребує. По-четверте, нинішні новини про війну дуже часто деморалізують нас, ми прагнемо перемоги засобом смерті, але злочинцям слід бажати суду, а не смерті. Звісно, що в воєнний час без смертей не буває, але це не є метою мирного населення.

Ви з нами? Тоді план дій.
Наша мета — дізнатися про потреби лікарень та взяти контакти головного лікаря, щоби можна було моніторити ці потреби надалі.

Як це зробити? У моєму випадку це було так. Я знайшла знайому медсестру в місті Первомайську (через друзів), подзвонила їй та вона дала контакти лікаря-хірурга міської лікарні. Хірург порадив мені звернутися до головного лікаря. Головлікар сказав, що зараз у них є необхідні запаси, але від якихось інноваційних засобів не відмовиться.

Також дізнатися контакти головного лікаря та інформацію про потреби лікарні можна за допомогою візиту до цієї лікарні. Однин активіст здатен тримати під контролем одну лікарню (у деяких випадках ця лікарня відповідає за здоров’я цілого міста). Інформацію про потреби можна передавати мені (sonzecolor[вухо]gmail.com; https://www.facebook.com/iakymchuk; https://vk.com/jakyma) . Я її акумулюватиму та звертатимуся до фондів, які можуть передати допомогу в цю лікарню. Також не зайве писати про це в доступних вам соцмережах. Поясню чому.

Кожен з нас може налагодити постачання ліків силами місцевих мешканців, розміщуючи оголошення про конкретні медичні потреби лікарень та їхню кількість у соцмережах, на сайтах, на дошках оголошень на підприємствах, у закладах, магазинах тощо. Можна просити місцеве населення приносити ліки до лікарні та давати ім’я контактної особи (наприклад, медсестри, яка згодиться їх приймати).

Я тут описала спосіб активно допомагати рятувати життя. Звичайно, що у вас можуть виникнути свої ідеї, бо багато хто з вас знає краще ситуацію на місцях.

Уже є інформація та контакти таких лікарень:
Луганська міська багатопрофільна лікарня №2 (деталі на сайті міськради)
Первомайська районна лікарня ("Городок", Луганщина)


Витрачайте час із користю!
Людське життя — це найцінніше!