четвер, 27 лютого 2014 р.

Якими будуть перші кроки нового Міністра охорони здоров’я Олега Мусія

Радіо Свобода
Сьогодні рішенням Верховної ради України Міністром охорони здоров’я призначено лікаря та координатора медичної служби Майдану Олега Мусія.

Якою ж буде політика нового Міністра можна зрозуміти вже зараз із деяких публічних заяв Мусія.

  Найпершим кроком Мусія буде міжнародний аудит і ліквідація корупції в МОЗ України. «Люстрація обов’язкова, усі чиновники пройдуть люстрацію», — говорить новопризначений Міністр в інтерв’ю газеті «Сегодня»

  Горезвісну медичну реформу, яку хочуть скасувати нардепи, Мусій хоче вдосконалювати, бо вважає прописані кроки правильними, лише потрібно змінити механізм втілення. Це буде:
  • роздержавлення управління охорони здоров’я;
  • введення лікарського самоуправління і саморегулювання ринку (лікарі не будуть держслужбовцями, а будуть заключати з лікарями контракт за їхніми вимогами);
  • зміни в отриманні акредитації та ліцензування: акредитацію будуть проходити установи, а отримувати ліцензію — лікарі.

У своїй діяльності Олег Мусій буде спиратися на досвід закордонних спеціалістів, із якими має хороші стосунки, як Президент Всеукраїнського лікарського товариства.

Із повним списком Кабінету Міністрів України можна познайомитися на «Українській правді».


середа, 26 лютого 2014 р.

Ольга Богомолець: погляд на політику і медицину

Подаю це відео в блозі, а не просто поширюю, бо без коментаря цього робити не можна. Нервовим, вагітним і дітям не дивитися.


Теми:

Сотні пропалих безвісти на Майдані.

Козаки без голови: тітушки знімали скальпи та відрубували голови ативістам Майдану.

Ользі Богомолець досі ніхто не пропонував бути Міністром охорони здоров’я і вона озвучила свої умови, за яких вона могла би бути таким міністром. Її кандидатуру вже не обговорюють у кулуарах ВР.

Ольга Богомолець готова стояти на майданах Донбасу і Криму.

Трохи про шляхетне родинне дерево Ольги Богомолець. З мамою говорила російською, зі своїми дітьми — українською. Чому? "Мова — пуповина, прив’язка до землі".

Богомолець забороняли виходити на сцену Майдану.

«… я за 20 років збільшу тривалість життя в Україні до 80 років»


понеділок, 24 лютого 2014 р.

Операційна в кав’ярні "Млинці" (ФОТО з Майдану)

Вчора прийшла вшанувати пам’ять героїв, що полягли за нашу свободу та незалежність. Ділюся фотографіями на медичну тему.



Приміщення кав’ярні, яка в мирний час спеціалізувалася на млинцях, віддали під операційну.

Ольгу Богомолець — у Міністри МОЗ України

Трохи про останні медичні новини.
Вчора ВР України відправила у відставку міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову. Цікаво, що офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я про цю відставку не повідомляє. У Міністерстві обмежилися заявою про те, що вони працюють у штатному режимі.

На Майдані та в соцмережах обговорюють як кандидатуру в міністри МОЗ Ольгу Богомолець, яку називають моральним лідером Медичної сотні Євромайдану. Вона займалася координаційною та просвітницькою роботою під час революційних подій і продовжує це робити тепер. Це настрої людей, а от що вирішать депутати, буде відомо найближчим часом.

Прес-служба МОЗ України повідомляє, що станом на 06.00 год. 24 лютого 2014 року відомо таке:
  • «Із початку сутичок померло (загинуло) 82 особи». Зверніть увагу на це несміливе «загинуло» в дужках. Нагадаю, що Медична служба Майдану нарахувала більше 100 померлих.
  • «Із 10 години 20 хвилин 18 лютого з місця загострення сутичок в центрі міста Києва до бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я міста Києва за медичною допомогою звернулося 675 постраждалих, 447 з них госпіталізовано.
  • За останню добу (з 06.00 22 лютого 2014 року до 06.00 год. 23 лютого 2014 року) за медичною допомогою до бригад екстреної медичної допомоги звернулась 31 особа, 24 з них госпіталізовано».
  • УВАГА! Інформацію щодо стану госпіталізованих та загиблих, їх близькі та рідні можуть дізнатися за телефоном гарячої лінії у м. Києві: 15-03.

четвер, 20 лютого 2014 р.

Правила здачі крові

www.day.kiev.ua
Якщо ви вирішили здати кров, то потрібно пересвідчитися, чи ви не маєте протипоказань,  та захопити з собою в лікарню паспорт.

Можна здавати кров, якщо ви:
  • почуваєтеся добре та маєте бажання допомогти пораненому або хворому;
  • не маєте протипоказань до донорства;
  • маєте вік 18 до 60 років;
  • маєте вагу від 50 кг;
  • маєте паспорт громадянина України.
Протипоказання до здачі крові:
  • інфекційні захворювання, зокрема СНІД, ВІЛ, вірусні гепатити, туберкульоз, висипний тиф тощо;
  • паразитарні захворювання, як ехінококоз, токсоплазмоз, ришта тощо;
  • соматичні захворювання — злоякісні утворення, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, психічні захворювання, відсутність слуху (глухота) чи мовлення, наркоманія, алкоголізм, а також серцево-судинні захворювання та хвороби органів дихання, травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, нирок, захворювання ендокринної системи, шкірні хвороби, оперативні втручання з приводу резекції чи трансплантацій органів чи тканин;

Тимчасові протипоказання:

  • татуювання (2 рік);
  • аборт (6 міс);
  • видалення зуба (10 днів);
  • вагітність та лактація (1 рік після пологів та 3 міс.після закінчення лактації);
  • менструація (5 днів з дня закінчення);
  • ангіна, грип, ГРВІ (1 міс.після одужання);
  • щеплення вбитими вакцинами (10 днів);
  • щеплення живими вакцинами (1 міс.);
  • прийом ліків: антибіотиків, анальгетиків, саліцилатів;
  • прийом алкоголю (48 год.);
  • перебування у закордонному відрядженні більше 2 міс (6 місяців не можна здавати);
  • контакт з хворими на гепатит (від 3 міс до 1 року).
Підготуватись до здачі крові:

середа, 19 лютого 2014 р.

Стресовий розлад від бойових дій (з відео)

oniomania.ru
Посттравматичний стресовий розлад — це крайня реакція на сильний стресор.

Причиною такого розладу може бути:
  • участь у бойових діях;
  • взяття в заручники;
  • смерть близької людини;
  • аварія;
  • насилля (побиття, зґвалтування тощо);
  • природна катастрофа.
Розлад може бути не тільки з людьми, які пережили ці події, але й були їхніми свідками. У сучасному світі завдяки прямому ефіру таких свідків може бути дуже багато.

Симптоми посттравматичного стресового розладу:

 Уникнення нагадувань про подію — намагання не згадувати, фізично уникати місця нападу, побиття чи аварії.

 Заціпеніння реакції: утрата мотивації до діяльності, що приносить задоволення (спорт, секс, соціальні взаємодії, хобі), не сприйняття позитиву, відчуженість.

 Повторне переживання подій у формі нічних кошмарів, денних марень у вигляді звуків та образів.

 Підвищене збудження, що призводить до безсоння, важкість у спробі зосередитися, перебільшені реакції на подразники.

  Психосоматичні порушення: біль у животі, головний біль, напруження, диссоціативні розлади (розщеплювання психічних процесів на окремі складові, що веде до порушення цілісності особи).

Подібні випадки можуть вважатися хронічними якщо тривають довше одного місяця. Розлад розвивається далеко не у кожної людини, що пережила травму. Соціальна підтримка, зокрема підтримка близьких, може допомогти уникнути розладу.

Як дізнатися, чи маю я посттравматичний стресовий розлад?

Якщо ви пережили емоційно чи фізично травматичну подію та протягом кількох тижнів помічаєте окремі симптоми, наведені вище, то вам бажано звернутися до лікаря, який поставить точний діагноз та, у випадку необхідності, назначить лікування.

Лікування посттравматичного стресового розладу

субота, 15 лютого 2014 р.

Аеробіка: рухи у повітрі (Відео)

Ключове слово — повітря, "аеро". Коли я роблю ці вправи, то намагаюся відчути себе птахом. Хоча це не завжди вдається, чесно кажучи.

Тут година двадцять хвилин доволі простих, але ефективних вправ, із яким справиться не кожен. Тому раджу тим, хто такого раніше не робив, користуватися принаймні пульсометром.

Комплекс аеробіки побудований дуже грамотно: розминка, основна частина, підкачування та розтяжка м’язів. Поступове навантаження та турбота про те, щоби м’язи були не тільки сильними та мали довкола менше підшкірного жиру, а й гнучкими.

Після такого заняття спалювання калорій відбувається приблизно дві доби, тому краще це робити через день.




Читайте і дивіться також "Кардіотренування"

четвер, 13 лютого 2014 р.

Генетична історія України (Відео)

Несподіване генетичне дослідження ДНК українців визначило наших справжніх предків. Якщо ви досі вірите в байки про спільне праслов’янське походження трьох "братніх" народів, просто подивіться це. Не часто в нашій країні роблять міжгалузеві дослідження: генетика, мовознавство, археологія.

То хто ми? Арії? Трипільці? Варяги?

середа, 12 лютого 2014 р.

Демотиватор від переїдання

drdobrov.com
Хочете схуднути? Знайдіть собі правильний демотиватор, що буде відганяти вас від холодильника. Це може бути картинка, фото або навіть людський жир, звісно — штучний. Але його огидний вигляд через це ніяк не кращий.
Ця модель людського жиру виготовлена з м’якого вініпласту, тож її можна навіть стискати. За своєю консистенцію вона відповідає справжньому людському жиру. Хочеться сказати: фу, яка гидота? Значить на вас це діє.

Як на мене, це відсилає передусім не до канібалізму, а до фашизму. Усі ми знаємо про той факт, що в Третьому Рейху робили мило з людей. Який жах!

Випуском анатомічно точної моделі людського жиру в 1 фунт займається американська компанія, щоправда її назви я так і не знайшла, як і ціни на такий от сувенір.

Хотіла зробити добірку демотиваторів від зайвої ваги, але виявилося, що цей найпристойніший, хоч і трохи відгонить антигуманністю, зрештою — і нашими колективними табу. Тому демотиватори – оголених пишних барешень і чоловіків із різкими підписами – за потреби знайдете легко самі через пошук.

неділя, 9 лютого 2014 р.

10 речей, які ви не знали про втрату ваги (Відео)

Документальний фільм ВВС розказує про основні способи позбутися зайвих кілограмів, дає практичні і прості поради для схуднення та науково пояснює процес зменшення ваги. Варто знати всім.

Також читайте статтю "Ризики для здоров’я за надмірної ваги та схудненні".


пʼятниця, 7 лютого 2014 р.

Причина зайвої ваги — у телевізорі

prikol.bigmir.net
Американські вчені дійшли висновку, що в проблемі ожиріння винна реклама продуктів харчування по телебаченню. Після перегляду рекламних роликів люди їдять більше, ніж у вимагає їх організм, і набирають зайву вагу.

Фахівці зі США провели дослідження з метою з'ясувати, як реклама впливає на обсяг і частоту споживання їжі. Вчені провели експеримент серед дітей 7-11 років. Їм запропонували подивитися 30-хвилинний мультфільм. При цьому в одній групі мультик переривався рекламними роликами продуктів харчування, а в іншої ні. Виявилося, що діти, які подивилися рекламу, з'їли під час перегляду майже вдвічі більше, ніж ті, кому не демонструвалися ролики.

Тож, якщо дивитеся телебачення, а значить і рекламу, то потрібно вести активний спосіб життя, наприклад, бігати чи займатися фітнесом.

Джерело: АМН

Такод читайте про кардіотренування — лікувальний спорт.


вівторок, 4 лютого 2014 р.

Нецензурна лексика як ліки

korysne.co.ua
Ненормативна лексика допомагає переносити сильний біль та стрес, стверджують учені. Що менше людина лихословить у повсякденному житті, то помітніший ефект. «Вживання матерних слів сприяє виробленню в організмі гормонів щастя — ендорфінів, які діють як болезаспокійливе», — підсумовує доктор Річард Стівенс.

Іншими словами, ненормативна лексика діє, як секс, який теж пов’язаний із виробленням ендорфінів. Ну, бо мат до сексуального досвіду зазвичай і апелює.

Щоб не бути голослівною, заглиблюся в тему ендорфінів.
Ендорфіни виконують такі функції:
  • болезаспокійлива;
  • покращення емоційного стану;
  • нормалізація артеріального тиску і частоти дихання;
  • покращення діяльнрсиі нирок і травної системи.
Тобто мат (і секс) позитивно впливають на організм уцілому.

До того ж це дуже цікавий лінгвістичний феномен. Ненормативна лексика активізує ділянки мозку в правій півкулі, пов’язані з емоціями, у той час як основна частина лінгвістичної інформації обробляється в лівому.

Усім, хто бажає поповнити свій нецензурний словниковий запас, рекомендую праці Лесі Ставицької, зокрема «Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників». А також онлайн словник Український жарґон. А для тих, хто вважає, що українцям не властива лайка, прошу читати двотомник «Статеве життя українського селянства» 1907-го, або міркування про цю книжку Юрія Андруховича («Книжкове горище Юрія Андруховича», останній абзац). Бо, таки, властива.

Повірте, дуже цікава лектура. Хтозна, може, колись ці книги виписуватимуть лікарі ;)

А наразі пропоную експеримент із покращення стану здоров’я слуханням тієї самої лексики. Пишіть, чи допомагає це відео.

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Свинячий та пташиний грип — у чому різниця

Mignews.com
Останніми днями чути про нові спалахи свинячого та пташиного грипу у світі. Тільки за останні 10 років ми пережили дві пандемії, пов'язані з цими видами грипу, за яких мільйони заразилися і десятки тисяч загинули. І дуже не хочеться, щоби третя була 2014-го.
Мій підхід такий: ворога треба знати в обличчя. Тому в продовження теми грипу публікації «Як пережити грип», спробуємо розібратися із двома його найгрізнішими штамами.

Свинячий грип (найбільш знайомий штам A ( H1/N1 )) і пташиний грип (А ( H5/N1 )) мають багато відмінностей. У таблиці це виглядатиме так.



Слід негайно звернутися до лікаря у разі прояву таких симптомів:

субота, 1 лютого 2014 р.

Стати стрункими та здоровими, як французи

www.mhealth.ru 
Французи, які ніяк не обмежують себе в їжі, залишаються стрункими та здоровими. За статистикою вони вживають у середньому щодня 108 грамів тваринного жиру, у той час американці тільки 72. Але рівень онкологічних захворювань у французів менший на 25%, а також доволі низький рівень смертності від серцево-судинних хвороб. У чому справа? Чому у Франції чи не найбільша тривалість життя серед країн Європи?

Усе просто — червоне вино. У шкірці винограду міститься резвератрол (Resveratrol), а також у шкірці деяких інших фруктах, у какао та горіхах. А вино французи вживають до їжі щодня. Резвератрол виробляється деякими рослинами як захисна реакція на паразитів — на бактерії та гриби.



Отже, дія резвератрола на організм людини просто вражає:
  • захист шкіри від передасного старіння;
  • протипухлинна дія;
  • протизапальна дія;
  • зниження рівня цукру в крові та покращення симптомів діабету;
  • кардіопротекторна (зменшує ризик серцево-судинних хвороб);
  • нейропротекторна (запобігає хворобі Альцгеймера);
  • антивірусна дія (пригнічує вірус герпеса, вітряної оспи, грипу та цитомегаловируси людини);
  • антибактеріальна дія;
  • у результаті — збільшення тривалості життя.

Резвератрол у рослинах:
  • морозник;
  • коріння японського горця. 
Резвератрол у продуктах харчування:
  • червоне вино*;
  • червоний виноград та сік з нього;
  • журавлина;
  • арахіс, особливо пророслий;
  • шовковиця;
  • какао-порошок (після термічної обробки менше);
  • чорниця.
Тобто, щоб забути про хвороби та зайву вагу, ці продукти потрібно вживати регулярно, а краще щоденно.

*Виділені продукти, вміст у яких резератрола більший в рази.

Джерела: Resveratrol