четвер, 30 січня 2014 р.

Міністр охорони здоров’я готова протистояти замаху «Беркуту» на життя медиків Майдану?

24tv.ua
Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зробила заяву про медиків Майдану та медиків закладів охорони здоров’я, яка тезово виглядає так.

1. Медики-волонтери на Майдані виконують таку ж роль, що й працівники київських закладів охорони здоров’я.

2. Богатирьова занепокоєна спробами політизувати питання надання медичної допомоги та втягнути медиків в політичне протистояння.

3. Неправда, що медики в закладах охорони здоров’я «здають» тих, хто поступає до них з ушкодженнями та травмами, правоохоронцям, бо не зафіксовано жодного такого випадку.

4. На питання про «полювання» «Беркуту» на волонтерів-медиків, Раїса Богатирьова відповідала: «Якщо є такі факти, є конкретні постраждалі, я закликаю їх обов’язково дати нам про це знати». Та закликала протистояти цьому разом.

Тому друзі, усі факти про постраждалих у протистояннях медиків передавайте в МОЗ України. Звісно, якщо вважаєте це безпечним у нинішній час. Можливо, Богатирьова, яка постійно лякає Майдан грипом, туберкульозом та раком, дійсно хоче допомогти? Може , вона теж хоче сама вийти на Майдан та власноруч витягнути уламок плитки, яку беркутівці прив’язують до гранат, зі стегна постраждалого? А також загасити полум’я від коктейлю Молотова на котромусь із беркутівців? Бо, судячи з так званого закону про "амністію" від 29 січня 2014 протистояння на вулиці Грушевського триватиме.

Нагадаємо, що під час сутичок поранено сім медиків-волонтерів. І сьогодні навіть був пікет під Міністерством внутрішніх справ із закликом не стріляти в медичків-волонтерів Майдану.



понеділок, 27 січня 2014 р.

Як пережити грип

zakarpattya.net.ua
Усі ми знаємо ледь не на пам’ять, що грип — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів (ГРВІ), що часто має епідемічне поширення. Але не завжди знаємо, як поводитись, щоби грип не забрав наше здоров’я та життя.

Налякатись, а потім лікуватись

 Найпоширеніші ускладнення грипу — це пневмонія, міокардит, серцева недостатність, ураження центральної нервової системи (енцефаліт, менінгіт).
 Ускладнення можуть призвести до смерті.
 Радіус зараження навколо людини, яка захворіла на грип, становить 2 метри.
 Хвора людина може заразити здорову десь протягом 7 днів.

Симптоми грипу, за яких слід викликати лікаря додому:
  • підвищена температура;
  • біль у горлі;
  • кашель;
  • нежить;
  • біль у м’язах;
  • загальна слабкість.
Якщо стан погіршується, температура не знижується, з’являється блювання та пронос, порушується свідомість (сонливість чи збудження), домішки крові в мокротинні чи знижений артеріальний тиск — слід викликати швидку.

Як поводитись під час грипу

 Щоб уникнути серцевих ускладнень, бажано дотримуватись постільного режиму.

 Пити багато рідини. Дуже добрим є чай з імбиром, лимоном і медом, відвар шипшини та чай з малиною (морожену малину можна купити в майже будь-якому супермаркеті).

 Їсти легкі та нежирні страви. Якщо немає апетиту, то можна на якийсь час відмовитись від їжі або їсти мало.

 Протягом п’яти днів вживати антивірусні препарати, рекомендовані лікарем (особливо важливо в перші 48 годин).

 Вживати вітамін С по 0,5 грама тричі на день.

 Вживати продукти, що містять фітонциди: лук, часник, хрін тощо.

 Якщо температура вища 38 градусів, вживати жарознижувальне.

 Якщо немає температури, можна попарити ноги на ніч.

Якщо грип не має ускладнень, температура тіла знизиться за три-п’ять днів, також зникнуть симптоми інтоксикації, кашель стане вологим, проте слабкість може тривати до двох тижнів.

Профілактика грипу:
  • підвищувати імунітет — добре харчуватися, висипатися, не перевтомлюватися;
  • за можливості уникати скупчень людей або перебувати там у масці, яка закриває рот і ніс;
  • провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
  • користуватися одноразовими серветками та індивідуальними рушниками;
  • ізолювати хворого в окрему кімнату та виділити йому окремий посуд.
Обов’язково дотримуватися цих правил варто дітям до п’яти років, вагітним жінкам та людям віком від 65 років.

Також від грипу можна зробити щеплення, але ефективність щеплень для мене залишається під питанням. Та все ж групам ризику потрібно на таку можливість звернути увагу. А це — люди з надмірною вагою, хворі на діабет, на серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легенів та інші хронічні хвороби.


субота, 25 січня 2014 р.

Медичний, фізичний та правовий самозахист Євромайдану

youfight.info
Кожна людина повинна вміти постояти за свою честь та гідність. А також за фізичне здоров’я. У цьому дописі ідеться про медичний самозахист або профілактику захворювань під час мітингів, фізичний самозахист, а також правовий (у разі затримання, обшуку, виклику до райвідділу тощо) та інформаційний способи захистити себе.

Медичний самозахист
Поради щодо здоров’я мітингувальників та протестанів дає Олексій Андрійчук, лікар, кандидат медичних наук.

Про захист від гопників, які в наші дні мутували в тітушків, розповідає тренер Маматов.


середа, 22 січня 2014 р.

Обробка ран, порізів та саден

www.radiosvoboda.org 
Будь яка рана нанесена нестерильним предметом вважається інфікованою за умовчанням. Оброблені рани загоюються швидше в кілька разів. Наводимо правила обробки ран, порізів та саден.

 Потрібно пересвідчитись, чи в рані немає сторонніх предметів, та в разі виявлення їх необхідно (за можливості) витягнути.

 Зупинити кров за допомогою давлячої пов’язки або джгута (у залежності від тяжкості рани).

 Обробити шкіру довкола рани чистим тампоном, складеним бинтом з використанням антисептика: спирту, йоду, перекису водню, навіть бензину. Попередньо —продезінфікувати руки.

 Промити та обробити саму рану чи поріз хлоргексидином, перекисом водню, у крайньому випадку — розчином марганцю. Не лити в рану йод, бо це викличе обпік та збільшить кількість мертвих клітин, а також посилить біль.

 Накласти стерильну пов’язку, бинт тощо, які необхідно надалі регулярно змінювати.

 Запалення інфікованої рани помітне вже за кілька годин у вигляді почервонінь, набряку країв рани і навіть підвищення температури тіла постраждалого. Так починається нагноєння рани, що має два етапи:
  1. гній розплавляє тканини довкола та відторгаються мертві клітини, виводяться бактерії;
  2. рана очищається та заповнюється сполучною тканиною.
 Тому потрібно забезпечити добрий відтік гнійної рідини та берегти рану від потрапляння інфекції.

 Перші 2-3 дні обробляти рану тампонами змоченими в 10% розчині повареної солі, хлоргексидином або перекисом водню. Перекис водню добре виводить з рани гній разом з піною. Можна накладати пов’язки з 10% розчином повареної солі, які запобігають росту бактерій.

 За кілька днів доречно використовувати різноманітні мазі з антисептичною дією, стрептоцидо- та пантеноловмісні засоби. Продовжувати промивати рану від бактерій.

 Коли почала утворюватися грануляційна тканина, не можна припустити потрапляння вторинної інфекції, але застосовувати антисептичні засоби та мазі теж не можна, бо вони знищують грануляційні тканини.

 Щоб не відривати бинти разом із грануляційною тканиною, рану краще тримати відкритою, але в цьому випадку постраждалому необхідно перебувати у відповідних санітарних умовах (чисте приміщення, чиста прасована постіль і білизна).

Джерела: Питер Дарман "Учебник выживания в экстремальных ситуациях"І-survive.ru

Також читайте: Щоб замість лікарні не потрапити до СІЗО, мер Львова просить постраждалих з Києвазвертатися до львівських лікарень



вівторок, 21 січня 2014 р.

Профілактика обморожень і перша допомога

udoktora.net 
Обмороження — наслідок впливу на людину низької температури з вологістю та вітром. Знижена здатність тіла виробляти тепло підвищує ризик обмороження.


Чинники обмороження:

  • хвороби;
  • виснаження та голодування;
  • стрес та перевтомлення;
  • недостатня теплоізоляція (розщеплене пальто чи намоклі ноги).
 Ознаки обморожень

Обмороження може бути загальним, тоді це переохолодження або гіпотермія, тобто зниження температури тіла нижче 34 градусів, а також місцевим – відмороження.
Найчастіше трапляється переохолодження та відмороження легкого ступеня. Зокрема, так звана траншейна стопа (шкіра стає біла), що виникає за температури 0 °C в умовах вологості.

Більш низькі температури загрожують холодовими опіками та відмороженнями. Їх передвісники — посинілі кінцівки та поява пузирчиків із рідиною.

Перша допомога за обморожень

 Покинути умови низької температури, сирості та вітру.
 Напитися теплого чаю, теплої води тощо.
 Змінити промоклий одяг на сухий. 
 Не розтирати обморожені ділянки.
 Не зігрівати обморожені кінцівки чи місця тіла над джерелом тепла, це може призвести до опіків.
 Утриматися від вживання алкоголю.
 Звернутися за медичною допомогою: холодові опіки лікуються як теплові, тобто важливо попередження інфікування та ретельна обробка ран.

Профілактика обморожень

Порада від лікаря Іллі Літовчика: «Мітингувальникам раджу запастися додатковою парою сухих шкарпеток і не соромитись їх перевдягати, якщо намокли ноги. Також брати з собою термос із гарячим чаєм та не забувати про шапку. Треба 
періодично відпочивати в теплому, захищеному від вітру приміщенні. А взуття можна намазати гуталіном або жирним кремом, щоб не промокало».

За підготовку матеріалу дякую кардіологу Іллі Литовчику.






Щоб замість лікарні не потрапити до СІЗО, мер Львова просить постраждалих з Києва звертатися до львівських лікарень

tsn.ua
Від початку протистоянь у Києві ходять чутки, що швидкі везуть поранених мітингувальників з вул.Грушевського одразу в слідчі ізолятори. Рятувати ситуацію вирішив мер Львова Андрій Садовий. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що львівські медики будуть лікувати поранені у своїх лікарнях незалежно від місця проживання, а також дав телефони, за якими слід звертатися.

Садовий пише: «Отримуємо інформацію, що травмовані в сутичках з міліцією в Києві не завжди відчувають безпеку в столичних медичних закладах. Тому львівські медики виступили з ініціативою приймати на лікування до наших лікарень всіх поранених, незалежно від місця проживання. На базі двох львівських лікарень – 8-ї та Лікарні швидкої допомоги – створили умови для прийому постраждалих з Києва. Телефони – 032-270-62-85 (8-ма лікарня, вул. Навроцького 23), 032-258-70-14 (Лікарня швидкої допомоги, вул. Миколайчука 9).

Отже, у разі поранення краще діяти таким чином:

 Отримати першу медичну допомогу (на місці поранення або в будинку Профспілок на Хрещатику) та відмовитися від поїздки в лікарню на швидкій. Потім звернутися до знайомих медиків або діяти так.

 Подзвонити до львівської лікарні, перепитати про можливість лікуватися там.

 Невідкладно вирушати до Львова за адресами, які називає мер Львова.


Нагадаємо, є випадки, що до СІЗО потрапляють не тільки радикалізовані мітингувальники, а й поранені журналісти, які потребують невідкладної допомоги. Інформація про те, що київські швидкі не довозять поранених до лікарень, не підтверджена.

понеділок, 20 січня 2014 р.

Число постраждалих від протистоянь перевалило за сотню, - бригада швидкої

tsn.ua
Медики зі швидкої в ефірі Громадського телебачення повідомляють, що їхня одна бригада госпіталізувала вже більше сотні поранених учасників протистоянь на Європейській площі.

Новини ТСН наразі такі.
За допомогою до столичних медиків звернулися 24 постраждалих учасників протистояння з правоохоронцями на Європейській площі та біля стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського.
Трьох з них госпіталізували. У двох - рвані рани, у третього - перелом руки, заявили в департаменті охорони здоров'я КМДА. Ще 21 людині було надано необхідну допомогу та проведено обстеження, які засвідчило, що необхідності в госпіталізації не було. Окрім того внаслідок подій біля "Динамо" постраждали мінімум четверо представників ЗМІ. Світлошумова граната потрапила на ділянку біля стадіону "Динамо", де розташувалися журналісти. Одна журналістка отримала травму обличчя в результаті попадання осколка, іншим журналістом займаються медики, судячи з усього у нього контузія.

Ще в двох журналістів розбито голови камінням, що летіло з боку правоохоронців на мітингувальників. Читайте також: Кличко поїхав від Януковича з обіцянкою про створення комісії.

Водночас, за оновленою інформацією від МВС, постраждали більше 70 правоохоронців, близько 40 з них госпіталізовані.

У свою чергу лікар Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook повідомила, що лікарня швидкої допомоги готова до прийому поранених, працює в звичайному режимі, спеціальних доручень від влади не отримувала. За її інформацією, карети швидкої стоять на вулиці Інститутській та Парковій алеї. Також вона наголосила, що ті, хто має контузію або знепритомнів від вибуху, потребують лікування у стаціонарі, тому їх треба передавати на лікування до медзакладів Києва.

Нагадаємо, що 19 січня після народного віче, яке традиційно відбулося на Майдані, на вулиці Грушевського, біля стадіону ім. Лобановського почалися зіткнення між протестуючими і силовиками. Пізніше мітингувальники спалили два автобуси міліції за допомогою запальної суміші. З боку людей лунали схвальні вигуки. Іноді вони починають скандувати "Молодці!" На місці протистояння міліція розпорошує сльозогінний газ. Також з'явилась інформація, що проти активістів на Грушевського задіяли водомет.



пʼятниця, 17 січня 2014 р.

«Медичний туризм»: уникнути ошуканства

cursorinfo.co.il
Троє провідних хірургів державної клініки «Іхілов» в Тель-Авіві окрім офіційної ціни на операції, що є в державних лікарнях Ізраїлю, вимагали у медичних туристів тисячі доларів «для себе». Це підтверджує прихована відеозйомка.

Усе з’ясувалося під час журналістського розслідування. Деталі тут.

Проти лікарів відкрили кримінальну справу та, судячи з усього, їм заборонять практику. (В Україні таке важко й уявити, скільки корупційних схем не розкривали).

В Ізраїлі лікуються сотні українців, через те, що рівень медицини там на найвищому рівні, а ціни нижче, ніж в Європі (якщо без хабарів недобросовісним лікарям). І візовий режим відкритий, на відміну від європейського. Тому такі новини, думаю, принесуть зміни в «медичний туризм». Якщо чесність державних клінік під сумнівом, будуть лікуватися в приватних. Там, принаймні, хабар не вимагатимуть, і ціни прозорі будуть.

Подивимось. Слідкуватиму за перебігом новин.


Джерело: Сursorinfo.co.il

четвер, 16 січня 2014 р.

Працювати взимку шкідливо для здоров’я. Чим рятуватися?

photostory.blox.ua
Узимку в більшості людей погіршується настрій, з’являється апатія, а то й депресія. Учені кажуть, що винна в цьому наша робота. Ми прокидаємося ще до сходу сонця та повертаємось додому вже затемна. А на роботі зазвичай не вистачає природного освітлення. А уявіть, як взагалі шахтарям, наприклад, які цілий рік працюють при світлі ліхтариків! А мешканцям зимового Санкт-Перетбургу! Я би так жити не змогла. Від нашої зимової депресії хоч рятуватися можна. Як?

Імітація сонця
Коли я починаю впадати в депресію через брак світла, то зазвичай іду в солярій, зовсім не з метою засмагнути, а підживитися світлом та вітаміном D. Цей вітамін виробляється в шкірі під дією ультрафіолетового світла та сприяє засвоєнню кальцію. А ви думаєте, чому взимку таке ламке волосся і нігті? Усе через брак вітаміну D. Тож, 5-7 хвилин солярію — це такий міській спосіб швидко прийти до тями під імітованим сонцем. 
Увага! За деяких хвороб користуватися солярієм небезпечно, зокрема за збільшеної щитовидної залози, тому, якщо ви не впевнені, краще проконсультуватися з лікарем.

Сонячні краї
Більш цікавий спосіб — це поїздка, наприклад, в Індію чи інші сонячні країни. Але в такому разі не забувайте про щеплення та кліматичну адаптацію. До речі, поради і вебінари про те, як подорожувати дешево, а то й безкоштовно, читайте в цьому блозі Ореста Зуба (давно за ним слідкую).

Ну, і більше виходьте на вулицю в день. Не сидіть під час перерви в офісі, наприклад. Гуляйте на свіжому повітрі у вихідні.

І ще відкрию вам свій маленький секрет від депресії.

понеділок, 13 січня 2014 р.

Тепер ліки вибиратимуть не лікарі, а хворі - вступив у силу новий наказ МОЗ

www.ccipu.org
Тепер лікарі мають вказувати у рецептах тільки діючу речовину, а не назву лікарського засобу. Так вирішило Міністерство охорони здоров’я України і цей наказ віднедавна чинний. А вибирати ліки, на думку МОЗ, мають самі хворі.

А яким чином їх вибирати? Попробувати одні, потім інші, і на власному досвіді дійти висновку: так, формула одна й та сама, але дія різна, тому мені краще «болитай», а не «айболить». Це якщо буде можливість експерементувати. Не знаю як вам, а мені такий досвід не потрібен. 

З одного боку, у МОЗ ніби й наміри хороші. Міністерство прагне, щоб представники торгових марок не ходили по лікарях і не рекламували їм свої ліки. Щоб, відповідно, і лікарі не рекламували під виглядом рецепту їх своїм пацієнтам. Усі ми недолюблюємо рекламу і цей наказ виглядає ледь не як боротьба добра зі злом. Але на практиці це — боротьба із хворими.

Я приходжу до аптеки зі списком 5-10 діючих речовин. А приходжу туди після роботи, (якщо купую ліки для родичів) або взагалі хвора. І в мене немає ні часу, ні бажання читати дрібний шрифт інструкцій, та й взагалі, окуляри я забула вдома. І в цей момент невідомий мені фармацевт вирішує, ЩО мені купити. Бо нема більше в кого спитати поради і працівник аптеки, як, можливо, дуже гарна людина, прагне мені допомогти. Але є проблемка: у фармацевта немає лікарської практики, він не знає, що ліки з тією самою діючою речовиною на практиці діють по-різному. А страждати буде від цього не порадник, не МОЗ, а я, рядова хвора. При тому всьому відповідальний за моє невдале лікування буде мій лікар, бо так записано в наказі.

А де гарантія, що цей торгівельний представник не прийде із рекламою до приватної аптеки, яких більшість? Де гарантія, що сама аптека не вигадає способу, як їй більше заробити? Ну що ж, медиків позбавили можливості приховано рекламувати торговельні назви лікарських засобів, а фармацевтам дали всі можливості це робити. Тому цей наказ можна розцінити як жест Понтія Пілата, коли той умивав руки.

Мені, мабуть, не зрозуміти, чому б із рекламою не боротися створенням правил для самої реклами, а не для лікарів та хворих. Та я на фортуну не покладатимусь і збираюсь вимагати від моїх лікарів назв ефективних перевірених ліків та буду занотовувати їх власноруч. А ви?



субота, 11 січня 2014 р.

Кардіотренування (Відео)

Рубрика "Швидка немедична допомога"

cardio-test.ru
Ви плануєте записатися до спортзали або ж хочете займатися спортом вдома і не знаєте, яким саме. Починати краще із кардіотренувань. До них належать лікувальна фізкультура, ходьба, біг, їзда на велосипеді, катання на лижах та роликах, плавання тощо.


Кардіотренування — це спортивне тренування, спрямоване передусім  на зміцнення серцево-судинної системи. Також цей вид занять сприяє спалюванню жиру, як і всі спортивні комплекси. Тому усім початківцям у спорті радять починати з таких простих занять, як це. А тим, хто давно займається силовими тренуваннями, їх радять чергувати із кардіо. Також ці вправи можна спробувати замість ранкової зарядки. Настрій підіймається з кожним рухом! Я перевіряла.

polonsil.ru
Безпека та контроль
Для того, щоб тренування серця і тіла було безпечним, використовують метод Карвонена. Потрібен цей метод для визначення припустимої частоти пульсу під час занять спортом. У цьому допомагають пульсометри, різновидів яких дуже багато. Більшість із них, коли ваш пульс перевищує норму, сигналізують про це звуком. Пульсометр покликаний рятувати серце від перевантаження та небажаних наслідків. Тому пульсометр — це дуже хороша штука, яку можна купити за ціну від 300 грн. до 4000 грн. у найближчому магазині спортивних товарів чи інтернеті.

Комплекс вправ
Поділюся вправами, які перевірила на собі. У цьому комплексі акцентовано на зміцненні мֹ’язів рук та спини (20 хв.). Вам знадобляться кілограмові гантелі.



Ця вправа (внизу) зосереджена на проблемних зонах стегон  та сідниць (20 хв.). Завтра ви це відчуєте це власним тілом ;)

четвер, 9 січня 2014 р.

Звідки беруться завищені ціни на медикаменти

pentagon.in.ua
Маніпуляція інформацією гідна подиву. Спершу МОЗ України у державному реєстрі роздуває ціни на медикаменти, потім купує дорогі ліки, але трохи дешевші, ніж це записано в держреєстрі, і далі видає це як економію. Такими ж схемами користувалася радянська влада. Як на мене, це просте розкрадання.

Докладніше.
Міністерство охорони здоров’я України похвалилось економією коштів при закупівлі протитуберкульозних та антивірусних ліків. Натомість, зазначені медикаменти коштують в рази дешевше, і МОЗ жодним чином не економить.

«За нашими даними, згідно з цінами на антивірусні препарати в Україні, МОЗ цього року переплатив понад 18 млн грн. Тобто вони дорожче купили ці препарати, аніж інші організації», – наголосив голова UCAB Дмитро Шерембей.

"Міністерство могло б купувати ліки набагато дешевше і набагато більше, однак фіктивно занижує показники. У державному реєстрі цін України ціни на ліки свідомо завищені, аби будь-яке зниження на 15-20% продемонструвати як досягнення МОЗ. Формально це вважається зниженням, фактично – це шахрайство, оскільки насправді ліки дешевші навіть не на 15-20%, а на усі 50%. У них є завдання приховувати корупцію і будь-яке зниження цін на 2 гривні демонструвати, мовляв ми боремося з корупцією", – зазначив представник UCAB.

Додам від себе. Є такий антивірусний препарат «Оцилококцинум». Так у жовтні він в одній аптеці в рівному коштував за 70 грн, а в іншій за 20, потім ціна в другій аптеці поступово зростала, аж поки не досягла тих 70 грн. Таке враження, що ціни висмоктуються з пальця. А з чийого?

Джерело: Іpress.ua 


вівторок, 7 січня 2014 р.

Медична реформа чи геноцид?

kolo.poltava.ua
Ми наче у Середньовіччя якесь повертаємось. Умерти від пірсингу? Швидка не виїжджає, якщо сімейний лікар не затвердив її виїзд? Їхати народжувати за 80 км.?

Ще до реформувань, три роки тому наш дільничий терапевт не могла зрозуміти, чому в мого чоловіка трималася місяць температура до 38. Весь організм дослідила, так і не знайшла причини, поки само не минулося.

Словом, мене просто шокувала стаття Вікторії Шилової щодо медичного реформування на Дніпропетровщині. Наводжу.

"Соціологічні дослідження, які недавно були проведені в Дніпропетровській області, говорять про те, що 99% людей проти медичної реформи. Зараз фінансуванням займаються обласні держадміністрації. А там дефіцит бюджету 50 млн грн. Щоб закрити дірку, керівництво області закриває лікарні. Лікарі первинної ланки отримують півтори тисячі гривень, а не 5-6, як їм обіцяли, і навіть не 4, як потім звітували чиновники. Обіцяних машин теж немає – одна машина на всю райлікарню, зате сільським фельдшерам роздали велосипеди. Досі селяни дякують за швидкі допомоги, які свого часу їм надала Юлія Тимошенко. Перед виборами кандидати в народні депутати від Партії регіонів завозили автомобілі швидкої допомоги за бюджетний кошт у населений пункт і казали "Ось вам нова швидка на район", потім перевозили її в інший населений пункт, де казали те саме. Так вони й кочували із одного району в інший.
На Дніпропетровщині фактично розчавили первинну ланку, вбили сільську медицину. Знищили педіатрію. Почала зростати дитяча смертність.

понеділок, 6 січня 2014 р.

Ризики для здоров’я за надмірної ваги та схудненні

sciencelearn.org.nz
Надмірна вага — це не тільки косметичний недолік. Із ожирінням пов’язані численні проблеми зі здоров’ям. Зокрема, хто має 40% надлишкової ваги, вдвічі частіше передчасно вмирає за людей із нормальною вагою.
Ожиріння пов'язане з деякими серйозними захворюваннями, у тому числі такими, як:
·         хвороби серця та інсульт;
·         високий кров'яний тиск;
·         діабет;
·         рак;
·         хвороби жовчного міхура та жовчних каменів;
·         артроз;
·         подагра;
·         проблеми з диханням, такі як апное сну (коли людина перестає дихати протягом короткого епізодів під час сну) і астма.

Людина вважається хворою на ожиріння, якщо важить принаймні на 20% більше за максимальну здорову вагу для її зросту. Лікарі стверджують: що більшою є надлишкова вага людини, тим більшою є імовірність проблем зі здоров’ям. Люди з надмірною вагою чи ожирінням мають підвищений ризик розвитку хронічної хвороби порівняно з особами з нормальною вагою. Люди, які мають надлишкову вагу або страждають на ожиріння, можуть отримати значні переваги для здоров’я після схуднення.

Чинники, що спричиняють до надмірної ваги/ожиріння такі:

 Сімейна історія деяких хронічних захворювань. Люди, близькі родичі яких мали хвороби серця або діабет, матимуть ці ж проблеми, якщо вони страждають на ожиріння.

 Медичні передумови. Високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, або високий рівень цукру в крові — це тривожні ознаки деяких пов’язаних із ожирінням хвороб.

 Форма «яблука». Люди, вага яких концентрується навколо їхніх шлунків, мають вищий ризик розвитку серцевих захворювань, діабету або раку, за людей тої ж ваги, але з формою «груші» (що мають зайві кілограми на стегнах і сідницях).

На щастя, навіть скромна втрата ваги від 5 до 10 кг. може значно поліпшити стан здоров’я, зокрема знизити кров’яний тиск і рівень холестерину.

Як ожиріння пов’язане із хворобами серця та інсультом?

Хвороби систем кровообігу є основними причинами смертності в Україні (див. «Основні причини смертності населення України у 2012 р.»). Люди з надмірною вагою частіше мають високий кров’яний тиск, основний чинник розвитку серцевих захворювань та інсульту, ніж люди, які не мають надлишкової ваги. Дуже високий рівень холестерину в крові може також збільшити ризик серцевих захворювань пов’язаних із надмірною вагою.
Але є гарна новина: втрата невеликої кількості ваги зменшує ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту. Доведено, якщо у вас надмірна вага, то за зниження її на 5–10% значно зменшить ваші шанси на розвиток серцевих захворювань.

Як ожиріння пов’язане з діабетом?

пʼятниця, 3 січня 2014 р.

Недосипання, як травма голови

Фото: sleepnbeauty.com
Дві новини про одне:

  • жінкам потрібно спати більше, ніж чоловікам (на практиці все навпаки);
  • недосипання за хімічними сполуками дорівнюється удару по голові.

Тобто, чоловік, що отримав кийком по голові від "Беркуту" це те саме, що невиспана жінка.

Детальніше.

Вчені встановили, що жінки активніше використовують свій мозок впродовж дня і виконують більше завдань ніж чоловіки.

середа, 1 січня 2014 р.

Качаємо прес

Рубрика "Швидка немедична допомога"


Нnb.com.ua
У нашому здоровому тілі живе здоровий дух, а також — лінь. І боротися з нею варто невідкладно. Сьогодні про прес. 

Цей комплекс вправ пасує тим, хто раніше не качав прес систематично або тим, хто відновлює форму після пологів, операції чи дуже тривалої перерви. Власне, я це вправляла після пологів, коли м’язи настільки розтягнуті, що майже зовсім не працюють, наче це вже не твоє тіло, а частина меблів. Я не хотіла перетворюватися на шафу, тож чемненько качала, поки малий собі спав. Починати раджу за півтора-два місяці після пологів, але не пізніше. Робити хоча би через день або не менше трьох разів на тиждень.


Наступним комплексом вправ можна продовжити вдосконалення м’язів живота. Власне, мені цей комплекс подобається найбільше з усього того, що я пробувала в спортзалах та розшукувала в інтернеті. Дуже раджу всім, хто вже має міцний прес. Роблю його через день.


Але і до цих прекрасних вправ прес звикає та не відчуває навантаження. Це ніби брати до рук шлакоблок, а відчувати вагу книжки. Для різноманітності можна скористатися цим відео та дати відчути м’язам, що вони все ще існують і можуть трохи, але дуже приємно боліти на наступний день після заняття.